Yalıçapkını Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Yalıçapkını Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Yalıçapkını anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yalıçapkını Nedir, Yalıçapkını Ne Anlama Gelir, Yalıçapkını Ne Demektir, Yalıçapkını Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yalıçapkını ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yalıçapkını Anlamı

Yalıçapkını Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Çoğunun temel besin kaynağı balık olan Coraciiformes takımını Alcedinidae familyasını oluşturan 90 kadar kuş türünün ortak adı. Yalnız yaşayan bu kuşlar çoğunlukla parlak ve geniş parçalı renklidir. Eski Dünya’da çok geniş bir dağılım gösteren bayağı yalıçapkınının (Alcedo atthis) üst bölümleri mavi ve yeşil, sırtı ve kuyruğu ışıltılı, alt bölümleri kırmızımsı turuncudur. Uzun gagaları olan bu kuşlar Türkiye’nin birçok yöresindeki göl ve akarsu çevrelerinde yaşar. Asya’da yaşayan ve Tayvan’dan Anadolu’ya yayılmış olan İzmir yalıçapkınının (Halcyon smyrnensis) gagası kırmızı, üst bölümleri önde kızıl kahverengi, arkada mavimsi yeşil parıltılı, alt bölümleri beyazdır.

Konu ile ilgili aramalar: Yalıçapkını Nedir Yalıçapkını ödev ara Yalıçapkını kelime anlamı Yalıçapkını sözlükte ara Yalıçapkını ansiklopedi bilgi bankası ara Yalıçapkını ne demek Yalıçapkını neye denir

Yalıçapkını ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver