Yağmur Nedir Nasıl Oluşur Hakkında Bilgi

Yağmur Nedir Nasıl Oluşur

Yağmur anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yağmur Nedir, Yağmur Ne Anlama Gelir, Yağmur Ne Demektir, Yağmur Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yağmur ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yağmur Anlamı

Yağmur Nedir Nasıl Oluşur Nasıl Yağar
Atmosferdeki su buharının yoğunlaşmasıyla oluşan ve çapı 0,5 mm’den büyük damlalar biçiminde yeryüzüne düşen yağış. Damlaların çapının daha küçük olduğu yağış türüne çisenti denir.

Havadaki nem %100′ü aşınca, su buharı yoğunlaşarak su tanecikleri oluşturur. Bu tanecikler rüzgârla sürüklenerek bir araya gelir ve bulutları meydana getirir. Bulut soğuk bir hava tabakasıyla karşılaşınca buluttaki su yoğunlaşarak su damlacıklarına dönüşür. Bu damlacıklar düşebilir büyüklüğe ulaşınca yağış olur. Atmosferin sıcaklığı belirli bir yükseklikteyse yağış, yağmur biçimindedir.

Konu ile ilgili aramalar: Yağmur Nedir Yağmur ödev ara Yağmur kelime anlamı Yağmur sözlükte ara Yağmur ansiklopedi bilgi bankası ara Yağmur ne demek Yağmur neye denir

Yağmur ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver