Yağlı Radyatör Mü Alayım Ufo Mu İnfrared Mi İnceleme | Soba Tavsiyesi: yağlı Rad…

Yağlı Radyatör Mü Alayım Ufo Mu İnfrared Mi İnceleme | Soba Tavsiyesi

Yağlı Radyatör mü Alayım Ufo mu İnfrared mi İnceleme, Soba tavsiyesi, Yağlı Radyatör

Merhabalar. Kış geldi ve bu konu hakkında internette bulduğum bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Yağlı elektrikli radyatörler kesinlikle daha iyi ısıtır. Çünkü ortamı genel olarak ısıtır ve odayı sıcak tutar…

Infrared ısıtıcılar ise sadece baktığı yöndeyseniz sizi ısıtır, ortam sıcaklığına bir fayda sağlamaz. Hatta bunu ufonun arkasının soğuk olmasından anlayabilirsiniz, arka tarafı görmediği için sadece yansıtıcısının baktığı ön tarafı nokta atışıyla ısıtır…

Elektrikli ısıtıcılarla ısınmak için odanızın büyüklüğü ve izolasyonu çok önemli. Geniş ve izolasyonu iyi olmayan alanlarda 2-3 kW bir yağlı radyatörlerden sonuç almanız çok zor ancak 3-5 metrekare küçük bir oda gibi sınırlı hacimleri iyi ısıtabilirsiniz. Çok soğuk havalarda 20-30 m2 büyük bir odada radyatör sabahtan akşama kadar açık kalsa pek faydası olmayacaktır, odanın sıcaklığını ancak birkaç derece yükseltebilir.

Büyükçe bir odada uygun çözüm infrared ısıtıcı olabilir, kendinize yöneltirsiniz geçici olarak güneş gibi ısınırsınız, işiniz bitince kapatıp gidersiniz. (Kışın kafe restoran tipi açık alanlarda kullanılan gazlı infrared ısıtıcılarda olduğu gibi)

ben 3 yıldır zaman ayarlı zass yağlı radyatör kullanıyorum.çocuklarımın odasında(kuzeye bakıyor) kullanıyorum,evim kaloriferli olduğu halde.çok soğuk günlerde gece yatana kadar ve sabah kalktıklarında 06:45 de oda sıcak olsun diye;zaman ayarını kullanıyorum.belli bir saatte başlıyor,onlar odadan çıkana kadar çalışıyor tabi ben ve eşim işe gitmiş oluyoruz,08:00 da kendisi kapanıyor.oda 25 metre kare mükemmel şekilde ısıtıyor çocuklarım ve biz memnunuz.infrared ler diğer arkadaşların dediği gibi baktığı yönü ısıtıyor,anlık ısınmalar için ve daha çok elektrik harcıyorlar.

İşte yorumlar artık gerisi size kalmış:)

Yorumlar Kaynağı donanımhaber…
ilgili aramalar: Yağlı Radyatör mü Alayım Ufo mu İnfrared mi İnceleme Soba tavsiyesi, Ufo alayımmı , ufo nasıl ısıtıyor, hangi sobayı alayım, Nasıl bi,r ısıtıcı alayım almalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver