[WordPress] Eklenti Kurma, Resimli Kurulumu

WordPress sitenize istediğiniz bir eklentiyi kurmanız için sizlere resimli bir şekilde en basit yolunu anlatacağım. Sırasıyla önce ihtiyacınız olan eklentiyi arayıp bulacağız, ardından kuracağız ve son olarak da etkinleştireceğiz. İşte başlıyoruz:

Sponsorlu Bağlantılar

enbasityolu.png (145×40)


  1. Öncelikle üstteki resimde gösterdiğim gibi, önce “eklentiler” e tıklayın, daha sonra da “yeni ekle” ye tıklayın. Yeni eklenti ekleme sayfası açılacaktır.

  2. Buradan yuvarlak içinde gösterdiğim yere eklenti ismini yazarak arayın. Eğer ismini bilmiyorsanız, o zaman alakalı bir kelime yazın. Tıpkı google ile arama yapar gibi. Ardından sağında bulunan “eklentilerde ara” butonuna tıklayın ve sonuçlar aşağıda listelenecektir.

  3. Burada örnek olarak arama kutusuna “yet another related post” eklentisinin ismini yazdım ve arattım. İlk çıkan sonuç aradığım eklentidir. Altını çizerek gösterdiğim “şimdi kur” linkine tıklayarak eklentiyi kurun. Sizden onay isteyen bir pencere açılacaktır. “Evet” e tıklayarak onay verin.

  4. Burada gözüktüğü gibi, herşey yolunda giderse eklenti önce zip arşivinden çıkarılacak ve sonra yüklenecekir. En altında ise eklentinin başarılı bir şekilde kurulduğu yazacaktır.

  5. Daha sonra sol menüden “eklentiler” e tıklayın ve ardından “yüklü eklentiler” e tıklayarak tüm eklentilerinizin listelendiği sayfaya gidin. Buradan az önce yüklediğimiz “yet another related posts plugin” isimli eklentiyi arayıp bulun. Yukardaki resimde görüldüğü gibi hemen altındaki “Etkinleştir” linkine tıklayarak eklentiyi aktfi hale getirin.

  6. Eğer silmek isterseniz yine bu sayfaya gelip, silmek istediğiniz eklentiyi bulun. Ardından yukardaki resimde görüldüğü gibi, eklentinin altında çıkan “Etkisizleştir” linkine tıklayın. Eklentiniz artık çalışmayacak. Fakat tamamen silmek istiyorsanız, etkisizleştirdikten sonra yine eklentinin altında çıkacak olan “sil” linkine tıklayarak silin.
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Cevap Ver