WordPress cep telefonu eklentisi WordPress iphone eklentisi WordPress mobile WordPress Mobile Edition

Etiketler: cep telefonu için WordPress, WordPress, WordPress Mobile Plugin

WordPress Mobile Eklentisi Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Mobile Eklentisi

Türkiye de 3G’nin aktif hale gelmesi Wi-Fi destekleyen cep telefonlarının artması ile cep telefonundan internete girenlerin sayısı da azımsanmayacak derecede arttığını söyleyebiliriz. Cep telefonu ile internete girmenin avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcut web sayfanın genişliği ve sayfaların disk boyutu kullanıcıları ve tabi ki arama motorlarının hoşuna gitmiyor. Bu yüzden hızlı açılan siteler daha avantajlı konuma geçiyor.

WordPress Mobile Edition eklentisini kurarak cep telefonuyla sitenize daha hızlı giriş yapabilirsiniz. Çünkü tema çok sade ve ana sayfada içeriğinizi göstermiyor kendi seçtiğiniz cep telefonları için tasarlanmış temanız görüntüleniyor.
Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz: WordPress Mobile Edition

Eklentiyi indirdikten sonra wordpress-mobile-edition.zip  adlı sıkıştırılmış olan dosyayı klasöre çıkarttıktan sonra bu dosyaları göreceksiniz.

wp-mobile.php
readme.txt
carrington-mobile

wp-mobile.php adlı dosya eklenti dosyası wp-content/plugins/ klasörünüzün içine atıp wordpress panel sayfanızın eklentiler bölümünden aktif hale getirin. readme.txt adlı dosyayı atmanıza gerek yok bu dosya sadece bilgi vermek amaçlı, eklentinin birde teması bulunuyor. Bu temayı yüklemediğiniz takdirde sitenizde sürekli şöyle bir uyarı görürsünüz.

WP Mobile is incorrectly installed. Please check the README

Bu uyarı eklenti içerisinde bulunan temayı kurmadığınızı ifade ediyor. Eksik olan temanın olmaması. “carrington-mobile″ adlı klasörü wp-content/themes/ klasörüne atarsanız sorunun düzeleceğini göreceksiniz burada dikkat etmeniz gereken carrington-mobile adlı temayı etkinleştirmeyin burada bir mobil kullanıcı sitenizi açtığında eklenti sayesinde carrington-mobile teması otomatik aktif olacak ve yalnızca mobil kullanıcılar bu şekilde görebilecek.

Son Aramalar: cep telefonu için WordPress, WordPress, WordPress cep telefonu eklentisi, WordPress iphone eklentisi, WordPress mobile, WordPress Mobile Edition, WordPress Mobile Plugin, WordPress telefon uyarlaması

wp mobil eklentisi, wordpress telefon eklentisi, wordpress cep telefonu eklentisi, wordpress carrington kurulum, cep telefonu wp tema, wordpress mobile edition hatası, wordpress mobile eklentisi, wordpress sayfa ziyaret sayacı puling wi, wordpress siteye cep telefonu kodu, wordpress tel numara eklentisi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver