word belgesi nasıl şifrelenir word belgesi şifrele Word belgesine giriş parolası koyma

Etiketler: word belgeleri şifre koyma, Word dosyasına parola koyma, word dosyasına şifre koyma

Word Dosyası Nasıl Şifrelenir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Word Dosyası Nasıl Şifrelenir

Word dokümanlarını şifrelemek için ekstra bir programa ihtiyacınız yok, Word metin düzenleyicisinin içersin de dokümanınızı şifreleyebileceğiniz özellikler bulunuyor. Gizli tutmak istediğiniz yazışmalarınızı veya şirket dosyalarınızı şifreleyerek güvenliğini sağlayabilirsiniz. Microsoft Word kendi şifreleme yöntemi bulunduğundan bu işi rahatlıkla halledebiliyorsunuz. Microsoft Office dosya güvenliği konusunda geçmişe nazaran daha fazla önem vermektedir. Oldukça güçlü bir şifreleme yöntemi kullanan Office, dosyalarınızın kırılmasını da güçleştiriyor. Microsoft Word’de giriş şifresi koymak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

Yapmanız gereken ilk iş Word dosyanızı çalıştırmak ve sol üst kısımda dosya daha sonra bilgi bölümünden Belgeyi Koru ikonuna tıklıyorsunuz burada açılan menüden Parola ile Şifrele seçeneğini seçtikten sonra açılacak olan pencerede sizden Parola istenecektir. Parolanızı yazdıktan sonra Tamam’a tıklayın ve ardından yeni çıkan ekranda daha önce girdiğiniz parolayı tekrar girmeniz istenecektir Tamam’a tıklayın ve onaylayın.

Word belgenizi kaydettikten sonra artık şifrelenmiş olacaktır bu nedenden dolayı parolayı unutmayacağınız ve kırılması güç bir parola seçmeyi unutmayınız. Parolanız sayı, harf ve karakterlerden oluşmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver