Windows Tuşunu İptal Etme [Resimli Anlatım]

Windows tuşu çok kullanışlı ve faydalı bir kısayol aracıdır. Fakat eğer online oyunlar oynuyorsanız windows tuşu sıkça başınızı ağrıtabilir. Mesela FPS oynayanlar  oyunu tam ekran modunda oynarken, yanlışlıkla windows tuşuna basarlarsa başlarına ne felaket geleceğini biliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni çıkan bazı klavyeler “windows” tuşunu etkisizleştirme özelliğini destekliyorlar. Fakat bu klavyeler oyun oynayanlar için özel olarak üretiliyor. Herkezin bir oyun klavyesi kullanacağını düşünemeyiz elbette. Bu nedenle sizlere burada en kolay ve en güvenli şekilde windows tuşunu iptal etmeyi göstereceğim.

İşte Windows Tuşunu Programla İptal Etmenin Yolu

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Windows 7 klavye tuşunu etkisizleştirmek için:

  1. Buraya tıklayarak Microsoft’ın ücretsiz Fix dosyasını indirin.
  2. İndirdiğiniz dosyaya (MicrosoftFixit50465.msi) çift tıklayın ve fix dosyasının kurulumunu başlatın.
  3. Açılan Pencereden şartları kabul etmek için “I Agree” kutucuğunu işaretleyin ve en alttaki “ileri” butonuna bir kaç kez tıklayarak fix programını kurun. Artık Windows tuşu iptal edilmiştir.

 

Windows 7 klavye tuşunu yeniden etkinleştirmek için:

  1. Bu linke tıklayın ve Microsoft’un ücretsiz fix dosyasını indirin (Bu program, yukardaki programın işlemini tersine çeviren başka bir fix dosyasıdır).
  2. İndirdiğiniz dosyaya çift tıklayın ve fix dosyasının kurulumunu başlatın.
  3. Açılan pencereden şartları kabul etmek için “I Agree” kutucuğunu işaretleyip alttaki  “ileri” butonuna birkaç kez tıklayarak fix programının kurulumunu tamamlayın. Artık Windows tuşunuz yeniden etkinleştirilmiştir.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver