Windows 8’de Klasör İkonlarının Rengini Değiştirme

Merhaba arkadaşlar, bir windows 8 ipucu konusu ile daha karşınızdayım. Bu sayfada sizlere Windows 8 işletim sistemindeki klasörlerin ikon rengini nasıl değiştireceğimizi resimli olarak anlatacağım. Siz benim uzun uzadıya anlattığıma ve bolca resim eklediğime bakmayın. Aslında işlemi bir kere öğrendikten sonra bir kaç saniyede çok çabuk gerçekleştirebilirsiniz. Hadi başlayalım.

Öncelikle aşağıdaki ücretsiz programı indirin ve kurun.

Sponsorlu Bağlantılar

İndirmek için tıklayınız.

For Windows 8/7/Vista/XP
Size: 1.7 MB

http://softorino.com/products/

Folder Colorizer isimli bu programın diğer rakiplerinden farkı, farklı klasörler için farklı renkler atayabilme özelliğidir.  Mesela Belgelerim klasörünü mavi yaparken Resimlerim klasörünü kırmızı renk yapabilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra rengini değiştirmek istediğiniz klasörün üzerine gelin ve seçip sağ tıklayın. Yukarıdaki resimde de görülen sağ tık menüsü açılacaktır. Buradan “Colorize” yazan seçeniğin üzerine geldiğinizde yine üstte görülen çeşitli renk seçenekleri açılacaktır. Bunlardan canınızın istediğini seçerek bu klasöre yeni bir renk atayabilirsiniz. Yine bu menünün en altında yer alan “Restore original color” isimli seçenek ise klasörlerin rengini eski orjinal haline geri getirmek için kullanılır. Yine en aşağıdaki “Colors” isimli seçeneğe tıklayarak aşağıdaki resimde de görülen yeni renk seçme penceresini açabilirsiniz.

Program ilk açıldığında sizden bir email adresi isteyecektir. Ücretsiz ve kullanışlı bir program için bu kadarı da olsun artık.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum

Cevap Ver