Windows 8 önizleme sürümü son kullanma tarihi ne zaman

Windows 8 develper preview (önizleme sürümü) çıktı ve bir çok bilgisayar kullanıcısı indirerek denemeye başladı. Fakat kimse Windows 8 önizleme sürümünü ne zamana kadar kullanacağını bilmiyor. Peki ama Windows 8 developer preview kullanım süresi kaç gündür? Windows 8 önizleme sürümü ne zaman ölecek?

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft, Windows 8’in geliştirici önizleme sürümünü herhangi bir etkinleştirmeye veya anahtara ihtiyaç duymadan kullanmamıza izin vermişti. İşletim sistemini açtığımıza ekranın sağ alt köşesinde şu an bir önizleme sürümünü kullandığımıza dair bilgiyle karşılaşıyoruz. Peki ya bu Windows 8’i her zaman kullanabilir miyiz?

Windows 8’de (yapı: 8102.winmain_win8m3.110830-1739) “winver” komutunu çalıştırdığımızda karşımıza gelen ekran, bu sorunun yanıtını bize veriyor gibi. Zira ekrana göre işletim sisteminin son kullanma tarihi, 12 Mart 2012. Peki bu tarihten sonra neyle karşılaşacağız? Cybernetnews’a göre Windows 8’in süresi dolduğunda kendi kendini etkisizleştiriyor, tüm etkinleştirme denemeleri “Windows is not activated” (Windows etkinleştirilmemiş) mesajıyla sonuçlanıyor ve sisteminiz her iki saatte bir yeniden başlıyor.

Bu kısıtlamayı ortadan kaldıracak hacker’lar mutlaka ortaya çıkacaktır, ancak Mart ayından sonra bu erken yapıyı kimse kullanmak ister, bilemiyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver