Windows 8 güvenli mod Windows 8 güvenli mod aktif etme Windows 8 güvenli modda nasıl açılır

Etiketler: Windows 8, Windows 8 güvenli kipte açma

Windows 8 Güvenlik Modunda Nasıl Açılır Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 Güvenlik Modunda Nasıl Açılır

Windows işletim sistemlerinde bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak Güvenlik Modunu etkinleştirebiliyorduk. Ancak Windows 8 işletim sisteminde bunu yapabilmek için ilk önce normal oddayken güvenlik modunu aktif hale getirmelisiniz. Windows 8 işletim sisteminde neden böyle bir yola başvurulduğuyla ilgili bir açıklama yok, ancak olası çökmeler ve casus yazılım bulaşması halinde güvenlik modu kullanıcılar için kurtarıcı bir yol olabiliyor. Windows 8 işletim sisteminde güvenlik modunu aktif hale getirebilmek için anlatacağımız uygulamaları adım adım yapınız.

Windows 8’de aktif hale getirmek için Metro arayüzünde “cmd” yazıyorsunuz. “Command Prompt – Komut Satırı” uygulamasını çalıştırın. buradan “bcdedit /enum /v” yazıyorsunuz ve Enter tuşuna basıyorsunuz. “Description” olarak “Windows 8 Consumer Preview” dizisini içeren girdinin tüm “identifier” tanıtıcı dizisini kopyalayın ve Enter tuşuna basınız.

Şimdi komut satırında şunları yazın:

“bcdedit /copy tanıtıcıdizisi /d” – “Windows Developer Preview (Safe Mode)”

Bu işlemlerden sonra “msconfig” yazıp Enter tuşuna basıyorsunuz. Boot kısmından “Windows Developer Preview (Safe Mode)” seçeneğini seçiyorsunuz. “Safe Boot” seçeneğine ve “Make All Boot Settings Permanent” seçeneğine tıklayıp onaylayınız. Windows 8 işletim sisteminiz yeniden başlatıyorsunuz. Açılışta Windows 8′i güvenli modda başlatabileceğiniz bir seçenekle karşılaşacaksınız.

Son Aramalar: Windows 8, Windows 8 güvenli kipte açma, Windows 8 güvenli mod, Windows 8 güvenli mod aktif etme, Windows 8 güvenli modda nasıl açılır

windows 8 güvenli modda açma, windows 8 güvenli mod, win 8 güvenli mod, windows 8 güvenli mod açma, windows 8 güvenli modda nasıl açılır, win 8 güvenli mod açma, windows 8 guvenli kip, windows 8 güvenlik, win 8 kipte açmak, windows 8 de güvenli mod nasıl açılır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver