Windows 8 Dosya ve Klasör Şifreleme

Secure Folder , Windows 8 işletim sistemini kullananlar için harika bir dosya ve  klasör şifreleme programıdır. Tamamen ücretsiz olan bu klasör şifreleme programı AES 256-bit kriptolama tekniğini kullanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Secure Folder’ı kullanarak Windows 8 de dosya ve klasörleri nasıl şifreleriz?

Adım 1: Buraya tıklayarak programı indirin ve zip dosyasından çıkararak programı kurun.  Aşağıdaki pencere açılacaktır. Buradan en alttaki “next” butonuna sürekli tıklayarak programı kurma işlemini tamamlayın.

How To Password Protect Folders In Windows 8

Adım 2: Masaüstünde görünecek olan Secure Folder kısayoluna tıklayarak programı çalıştırın.

Adım 3: Açılacak program penceresinde bir kereye mahsus olmak üzere sizden email adresi, şifre ve şifreyi hatırlatıcı ipucu istenecektir. Eğer şifrenizi unutursanız, bu vermiş olduğunuz eposta adresi ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Ardından “set” yazan butona tıklayarak bu bilgileri kaydedin.

How To Password Protect Folders In Windows 8 Step2

Adım 4:  Daha sonra aşağıdaki program penceresi açıalcaktır. Buradan üstteki “Add” butonuna tıklayarak yeni bir klasör seçip bunu şifreleyebilirsiniz. Bir klasör seçtiğinizde, program sizlere üç koruma modu seçeneği sunar: Kilitle (lock), gizle (hide), şifrele (encrypt). İstediğiniz birini seçerek dosya ve klasörlerinizi koruyabilirsiniz.

Password Protect Folder In Windows 8 Step5

Password Protect Folder In Windows 8 Step6

Password Protect Folder In Windows 8 Step3

İşiniz bittiğinde Secure Folder dosya ve klasör şifreleme programını kapatabilirsiniz.

Adım 5: Daha önce Secure Folder ile şifrelediğiniz bir klasörü tekrar şifresini çözüp açmak için yine programı çalıştırın ve şifrenizi girin. Daha sonra şifresini kaldırmak istediğiniz klasörü seçin ve “Insecure” yazan butona tıklayın. Eğer klasörü Secure Folder programı ile silmek istiyorsanız “Remove” butonuna da tıklayabilirsiniz. Buradaki “Secure Delete” butonu ise klasörleri kalıcı olarak silmenizi sağlar.

Password Protect Folder In Windows 8 Step7

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver