Windows 8 başlangıç ekranında gösterilen satır program sayısını artırma ve azaltma ( masaüstü start screen ayarı değiştirme)

Yukardaki resimde Windows 8 Start Screen yani başlangıç ekranındaki üç satırda bulunan programlar görülmektedir. Eğer buradaki satır sayısını değiştirmek istiyorsanız bu mümkün. Windows 8 masaüstündeki program sayısını artırmak ve azaltmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Windows ve R tuşlarına aynı anda basarak “Çalıştır” penceresini açın.

Buraya “regedit.exe” yazarak enter a basın.

Açılacak olan kayıt defteri editörü penceresinden “HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell\Grid” anahtarını bulun.

Şimdi ise pencerenin sağ tarafında olması gereken “Layout_MaximumRowCount” isimli girdiyi bulun (eğer bu anahtar yok ise siz bu isimde bir girdi oluşturun). Son olarak bu anahtarın değerini istediğiniz bir sayı olarak ayarlayın. Mesela normalde 3 ise siz 5 yaparak başlangıç ekranı satır sayısını artırabilir veya 2 yaparak masaüstünde gösterilen program sayısını azaltabilirsiniz. Ardından OK butonuna tıklayarak kapatın. Değişikliklerin gerçekleşmesi için bilgisayarı yeniden başlatın veya hesabınızdan çıkış yaparak (log-off) tekrar giriş yapın (log-on).

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver