Windows 8 Açılış Şifresi Nasıl Kaldırılır Windows 8 Şifre Nasıl Kalkar

Win8 Açılış Ekranı Şifre Kaldırma,

 

Microsoft Windows 7′den sonra Windows 8′i geçenlerde piyasaya sundu ve istenilen düzeyde satışları başladı. Dünya’da milyonlarca kişi Windows 8 ürününü aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 kullanan kullanıcılarımız için ilk açılışta sorulan şifreyi nasıl kaldıracağını bilemeyen arkadaşlarımız için Windows 8 Açılış Ekranı Şifresi Nasıl Kaldırılır sorusuna cevap vereceğim bu yazımda. (EsmerGenc)

Öncelikle Windows 8’de “Çalıştır” menüsü yer almıyor. Bunun yerine çalıştırmak istediğiniz program veya uygulamayı direkt olarak Başlangıç menüsünden yazarak arıyoruz.
Başlangıç menüsünde “netplwiz” kelimesini yazıyoruz ve Windows 8 buna ait olan uygulamayı karşımıza çıkaracaktır.
Uygulama Karşımıza çıktığı gibi üzerini tıklıyoruz.
Tıkladığınızda karşınıza “Kullanıcı Hesapları” aracı gelecektir. Burada yer alan “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” adlı seçeneğin başında yer alan işareti kaldırmanız bundan sonra Windows 8’in direkt olarak açılışta Başlangıç menüsü ile giriş yapmasını sağlayacaktır.

Etiketler: :
windows 8 başlangıç ekranı kaldırma, windows 8 parola kaldırma, windows 8 şifre kaldırma, windows 8 açılış parolasını kaldırma, win 8 parola kaldırma, windows 8 giriş parolasını kaldırma, windows 8 kullanıcı şifresi kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver