[Windows 7] USB dosya transfer hız limtini artırma

Windows 7 den USB’ye dosta transfer hızı 64 KB olarak ayarlanmıştır. Yani bir birim zamanda en fazla 64 KB dosya aktarabilir. Bu limiti artırmanın bir yolu var.

enbasityolu.png (209×46)

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Başlangıç’a tıklayın ve açılan pencerenin en altındaki arama kutusuna “regedit” yazarak enter a basın.
  2. Sırasıyla aşağıdaki yolu takip ederek 054C00C1 isimli klasörü bulun.HKEY_LOCAL_MACHINES\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbstor\054C00C1

  3. Bu klasörün üzerine gelerek sağ tıklayın. Açılacak menüden “yeni” nin üzerine gelin ve açılan menüden de “DWORD 32-bit Values” yi seçin. Yeni bir pencere açılacak ve burada üstteki kutuya “MaximumTransferLength” yazarak “enter” a basın.
  4. Yukardaki resimde de görüldüğü gibi “Maximum TransferLength” isimli yeni bir dosya eklendi. Bunun üzerine gelerek sağ tıklayın ve açılan menüden “değiştir” e tıklayın.

    Açılacak pencereden “Value data” kısmına 64KB ve 2MB arasında bir değer girin. Mesela sağdaki “base” kısmından “decimal” i seçin ve “value data” kısmına da  65535 (64K) ve 2097120 (2M) arasında bir değer yazın.

  5. OK butonuna basarak kapatıp çıkın. Son olarak değişikliklerin etkinleşmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem tamamdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver