Windows 7 Sanal Bellek Arttırma [Resimli Anlatım]

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Windows 7’de sanal bellek miktarını artırmayı resimli olarak anlatacağım. Tüm işlemler yalnızca iki dakikanızı alacaktır. Aslında çok kolay bir işlem.

Peki Windows 7 de Sanal Bellek Nasıl Artırılır?

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Sponsorlu Bağlantılar
  1. “Başlat” a tıklayın ve ardından “Denetim Masası” na tıklayın. Açılan pencereden “Sistem ve Güvenlik” e daha sonrada açılacak pencereden “Sistem” e tıklatarak Sistem’i açın.
  2. Sol taraftaki menüde “Gelişmiş sistem ayarları” nı tıklayın.  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  3. Gelişmiş sekmesinde, Performans altında Ayarlar’ı tıklatın.
  4. Ayrı bir pencere açılacaktır. Buradan en yukardaki “Gelişmiş” sekmesini tıklayın ve açılacak pecerede “Sanal bellek” bölümündeki “Değiştir” butonuna tıklayın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.
  5. Açılan pencerenin en üstünde bulunan sekmelerden “Gelişmiş” e tıklayın. Geleceğiniz pencerede ise “Değiştir” butonuna tıklayın.Aşağıda gösterilmiştir.
  6. Alttaki pencere açılacaktır. Buradan öncelikle en üstte bulunan kutunun işaretini kaldırın ve alt taraftan “özel boyut” yazan kutuyu işaretleyin.Başlangıç boyutu (MB) veya En büyük boyut (MB) kutusuna mega bayt olarak yeni bir boyut yazın ve Ayarla’yı tıklatın, ardından Tamam’ı tıklatın.

Boyutu arttırma işlemi genellikle bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektirmez, ancak boyutu azaltırsanız, değişikliklerin etkin olması için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Disk belleği dosyasını devre dışı bırakmamanızı veya silmemenizi öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver