Windows 7 Sağ Tık Menüsü Değiştirme ve Dosya Uzantısı İlişkilerini Ayarlama

Bazen indirdiğimiz video oynatıcılar bizim haberimiz olmadan video formatlarını kendileriyle ilişkilendiriyorlar ve böylece bu dosyalara çift tıkladığımızda otomatik olarak çalışıyorlar. Daha sonra dosya uzantısı ilişkilerini değiştirmek için epey uğraşıyoruz.  Eğer değiştirmemiz gereken formatlar bir kaç taneyse bunu manuel olarak da yapmamız sorun oluşturmaz. Fakat bir çok dosya uzantısı için ilişkilendirildikleri programı değiştirmek daha çok uğraştırır ve zaman kaybına değmez.

Bunu otmatik olarak yapabilecek Context Menu Manager isimli ücretsiz bir program mevcut. Ayrıca bu programla sağ tık menüsünü de yönetebilir, çeşitli eklemeler ve değişiklikler yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Context Menu Manager

İlk bakışta programın kullanımı zor gelebilir fakat aslında oldukça basittir.

Sheet [1] sekmesi dosya uzantısı ilişkilerini değiştirmek, dosya uzantılarını açacak programı belirlemek ve bu programın ikonunu değiştirmek, bir dosya uzantısı için sağ tık menüsüne özel bir komut eklemek için gerekli olan herşeye sahiptir.

Sheet[2] dosya ve dizinler menüsü ile tüm klasörler ve özel içerik menüsünü düzenlemek için gerekli opsiyonları sunar.

Sheet[3] belirli dosya uzantıları ve yeni dosya uzantılarını her zaman açması için seçtiğiniz bir programla ilişklindirir.

Sheet[4]  sık sık kullandığınız windows programları ve kayıt defteri editörü gibi opsiyonları  sağ tık menüsüne kolayca eklemenizi sağlar.

http://www.enbasit.com/indir.png

Alternatif link:

http://www.mediafire.com/?j0wc2ujz24a7wrc

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver