Windows 7 Klasör Gizleme [Klasörleri sistem dosyası olarak gösterme ve gizleme]

Disguise Folder klasörlerinizi sistem dosyası olarak gösterip gizleyebilen ücretsiz bir programdır. Gizlemek istediğiniz klasörün simge ikonunu değiştirir ve onu çeşitli sistem dosyalarından biri olarak gösterir. Hangi sistem dosyası olarak saklamak istediğinizi program penceresinden siz seçebiliyorsunuz. Eğer bilgisayarınızı kullanan birisi bu klasörü yanlışlıkla açmak istese bile klasör açılmaz onun yerine “Windows Update” diyalog penceresi açılır.

Programın kullanımı çok basittir:

Sponsorlu Bağlantılar

Üstteki “Disguise folder” butonuna tıklayarak gizlemek istediğiniz klasörü seçin. Arından “Disguies as” isimli ortadaki kısımdan bu klasörü hangi sistem klasörü olarak saklamak istediğinizi belirtin. Winows Update veya System kutularını işaretleyebilirsiniz. Ardından alt taraftaki “Disguise Now” butonuna tıklayarak gizleme işlemini tamamlayın.

Gizleme işlemini iptal etmek ve klasörü eski haline getirmek de çok basit:

En alt taraftaki “Recover folder” isimli butona tıklayın ve daha önce gizlemiş olduğunuz klasörü bulup seçin. Ardından “Enter folder name ” kutusuna klasörün ismini yazın. Son olarak da “Recover now” butonuna tıklayarak klasörü eski haline getirin.

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver