Windows 7 Klasör Geçmişi ve Önceki Klasöre Dönme Kısayolu

Windows 7 ipuçlarından biriyle daha sizlerleyim. Burada sizlere Windows Explorer ile ilgili bir tüyo vereceğim. Eğer windows klasörleri arasında epeyce gezinmişseniz ve aniden bundan bir kaç basamak önce açtığınız bir klasöre gitmeniz gerekirse, bunun için defalarca geri ok tuşuna basmanız gerekmez. Bunun daha kısa bir yolu var.

Aslında windows explorer favorilerine bazı sık kullandığınız klasörleri ekleyerek çok çabuk açabilir ve erişebilirsiniz. Fakat tüm klasörleri favorilerinize ekleyemeyeceğinize göre, bu vereceğim tüyo elbette işinize yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Windows explorer ile bir kaç adım önceki klasöre gitmek istiyorsanız, alttaki resimde de görülen en sol üst taraftaki ok işaretine tıklayın ve açılan menüde sizin daha önce geçmiş olduğunuz klasörler listelenecektir. Onlardan ihtiyacınız olana tıklayın.

Bunu yapmanın diğer bir yolu da,  gezinti adres çubuğunun en sağında bulunan ok işaretine tıklamaktır. Bunu yapınca yine daha önce girmiş olduğunuz klasörler listelenecektir. Bunlardan gitmek istediğinizi seçin. Alttaki resimde görülmektedir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver