Windows 7 görev çubuğu önizleme resmini ayarlama, büyütme ve hızlandırma

Windows 7’de görev çubuğunda açık olan pencerelerin önizleme resimlerini ayarlamak, boyutunu büyütmek veya küçültmek ya da daha hızlı açılmasını sağlamak mümkün.

Görev çubuğu önzileme resmini büyütmek için kayıt defterini açıp HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband anahtarını düzenleyerek yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Fakat bu işten anlamayanlar için kullanımı çok basit, çok etkili ve tamamen ücretsiz olan bir program paylaşıyorum.

Taskbar Thumbnail Tweaker  isimli program, kayıt defteri düzenlemeyi bilmeyenler ve bu işi riskli bulanlar için görev çubuğu önizleme özelliğinin ayarlarını değiştirebiliyor. Böylece önizleme resimlerini büyütebilir, küçültebilir veya daha hızlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Taskbar Thumbnail Tweaker

Programın kullanımı bundan daha basit olamazdı! Programı çalıştırınca üstteki resimde görülen pencere açılacaktır. Buradan üst taraftaki kaydırma çubuğunu sağa doğru çekerek veya direk olarak üstündeki kutudan px biriminde boyutunu girerek önizleme resmini yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Alt kısımda yer alan “Delay Time” bölümündeki kaydırma çubuğunu hareket ettirerek veya üstündeki kutuya milisaniye cinsinden bir sayı girerek görev çubuğu önizleme resminin gecikme zamanını ayarlayabilirsiniz.

http://www.enbasit.com/indir.png

Alternatif link:

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver