Webcam alırken dikkat edilecek hususlar Webcam alırken nelere dikkat etmeli Webcam alma rehberi webcam satın alırken

Etiketler: web kamera alma rehberi, Webcam

Webcam Satın Alma Rehberi Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Webcam Satın Alma Rehberi

Webcam diğer bir ismiyle webkamera veya internet kamerası olarak da adlandırılıyor satın alırken nelere dikkat etmelisiniz sizler için bir rehber hazırladık. Piyasada bir çok kamera modeli bulunmakta şekil ve özellik bakımından birbirinden farklı bir çok model bulunmakta, seçenekler bu kadar çok olunca karar vermek zor DijitalTeknoloji.Net olarak birçok ürün satın alma rehberlerinde belirttiğimiz gibi öncelik olarak ihtiyacımızı belirlemeliyiz.

Bir taşla iki kuş misali eğer evinizde mikrofonunuz yok ise piyasada bir çok modelde webcam ve mikrofon bir arada sunuluyor ve bu sayede ekstradan mikrofon masrafı etmemiş olursunuz. Piyasada birbirinden değişik modellerin arasındaki farklılıklar ise tabi ki görüntünün kalitesi, kullanılan renk miktarı, video sinyalinin aktarım hızı ve saniyede çekilebilen kare sayısı gibi veriler ön planda tutulmalıdır.

MSN, Skype ve video sitelerine kısa süreli videolar paylaşıyorsanız 320 x 240 piksel veya 640 x 480 piksel bir Webcam işinizi görecektir. Ancak tam tersi yüksek çözünürlüklü işer yapacaksanız uzaktan toplantılara katılmak, videolu konferanslar verecek veya uzaktan eğitim alacaksanız en az 1280 x 1024 piksel çözünürlüklü kamera almalısınız.

Webcam’lerin üzerinde bulunan ışıklara dikkat etmelisiniz bunlar birçok webcam’de kullanışsız olurlar ışık miktarı ayarlanabilir hatta kapatılabilmelidir aksi durumda ışık gözünüzü alacaktır.

Satın alacağınız webcam’ın yapısı önemli nereye monte edecekseniz monitör üzeri masa kenarı veya ayaklı bir modelle duracağı konumu önceden belirlerseniz bu sizin için seçim yaparken nasıl bir tercih yapacağınız konusunda bir fikir oluşturur.

Son Aramalar: web kamera alma rehberi, Webcam, Webcam alırken dikkat edilecek hususlar, Webcam alırken nelere dikkat etmeli, Webcam alma rehberi, webcam satın alırken

monitöre monte edilen webcam, webcam satın al, cam güzeli satın al, wep cam sipariş, webcam satın alma kılavuzu, webcam satın al 2012, webcam alırken nelere dikkat etmeliyiz, webcam alırken nelere dikkat etmeli, web kamera yapıs, web cam alırken dikkat

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver