Web Siteniz Kapandığında Haber ve Uyarı Veren Program, Website açılmazsa sms, email, uyarı sesi gönderiyor

SiteMonitor Free ücretsiz bir site izleme ve kotnrol programıdır. Eklediğiniz websitelerine sizin belirlediğiniz aralıklarla sürekli olarak ping gönderir ve sitenizin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu kontrol eder. Eğer kapalıysa isterseniz SMS, eposta veya bip uyarı sesiyle sizi uyarıp haber verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Programa izlemesi için yeni bir website ekleme penceresi yukarda görülmektedir. Buradan üstteki kısımları zaten doldurabilirsiniz. Fakat en alttaki “HTML to match” kısmına anasayfanızın kaynak kodunu açarak bir html kodu yerleştirin. Mesela <title> etiketleri içinde yer alan html yazıyı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ya da kafanıza göre bir html kodu girin ve “Test” butonuna tıklayarak test edin. Eğer html kodunu doğru girmediyseniz “No match” şeklinde bir uyarı mesajı verecektir. Son olarak da “Save” butonuna tıklayarak bu siteyi ekleyin.

Siteyi ekledikten sonra program ana penceresindeki sitenizin ismine sağ tıklayıp “Check” seçeneğine tıkladığınızda eğer sitenize erişilebiliyorsa yukardaki pencere açılacak ve “SiteMonitor Free Check [sitenizin adresi] result: OK” mesajını verecektir.

Programın ayarlar kısmına gidebilmek için en üstteki menülerden önce “Edit” e tıklayın ve açılan menüden de “Preferences” seçeneğine tıklayın. Yukardaki resimde görülen ayarlar penceresi açılacaktır. Buradan en üstte bulunan “Check İnterval” yazan kutuya sitenizin kaç dakikada bir kontrol edileceği bilgisini girin. Normalde 30 dakikada bir ping göndererek kontrol eder. Ayrıca buradan en üstteki sekmelerden “Failures” yazana tıklayarak sitenize ulaşılamaması yani sitenizi kapalı olduğu hallerde ne yapılması gerektiğini seçin. Mesela bir program çalıştırabilir veya bip uyarı sesi vermesini sağlayabilirsiniz. Yine buradaki sekmelerden “Emial” ve “Sms” yazan sekmelere tıklayarak sitenizin açılmaması durumunda kendinize sms mesajı veya eposta gönderebilirsiniz.

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver