Wap Nedir Hakkında Bilgi

Wap Nedir

Wap anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Wap Nedir, Wap Ne Anlama Gelir, Wap Ne Demektir, Wap Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Wap ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Wap Anlamı

İngilizcede Wireless Application Protocol sözcüklerinin baş harflerinin birleşiminden oluşan WAP kısaltmasının Türkçesi Kablosuz Uygulama Protokolü’dür. WAP teknolojisinin amacı, cep telefonu kullanıcısına daha çeşitli ve zengin içerik sunmaktır. WAP teknolojisine dayanan yeni kuşak cep telefonlarıyla kullanıcılar, konuşmanın yanı sıra bankalar, haber kanalları, e-ticaret, ulaşım hizmetleri hakkında bilgi, kent haritaları, mesaj hizmetleri, video oyunları ve daha birçok içerik sağlayıcısına internet üzerinden bağlanabilir. Böylece, WAP’lı cep telefonu kullanıcıları internet üzerinden sunulan güncellenmiş bilgilere kapsama alanı içerisinde istedikleri zaman ulaşabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Wap Nedir Wap ödev ara Wap kelime anlamı Wap sözlükte ara Wap ansiklopedi bilgi bankası ara Wap ne demek Wap neye denir

Wap ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver