Vücutta şişlik yaratan ödem nasıl atılır? Ödem atmanın en kolay yolları pratik yöntemleri

Ödem Nedir ve Nasıl Bir Sağlık Problemidir? Ödem Neden Olur ve Başlıca Sebepleri Nelerdir? Ödem Nasıl Önlenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle ödemin ne demek olduğundan kısaca bahsedelim.

Ödem nedir?
Bedenimizin %65-70’i sudan oluşmaktadır. Ödem hücre içi sıvının hücre dışına çıkması ile doku aralarında ve cilt altında birikmesi ile olmaktadır.  Tüketilen su ve tuz miktarı şişme ve ödem oluşmasında çok önemlidir. Gözle görülen bir şişme ve ödem olduğunda vücutta yaklaşık 3 litre kadar su tutulumu var demektir. Ödemin en erken belirtileri göz kapaklarında, el, ayak ve ayak bileklerinde şişme olmasıdır. Ödem ile birlikte kilo artışı da tipik bir bulgudur. Bu nedenle ödem birçok kişinin diyet sürecinde diyeti bırakmasına dahi neden olmuştur.
Ödem tüm vücutta olabildiği gibi bölgesel de olabilmektedir. Bölgesel ödem, ödemin nedeni hakkında daha net fikir verebilir. Ödem aynı zamanda belirli bir sebebe bağlı olmaksızın ailesel veya stres kaynaklı da olabilmektedir. Ödem oluşum nedenine göre sert, orta sert ya da yumuşak karakterdedir. Yumuşak ödemimi cilde parmak ile bastırdığınızda ayırt edebilirsiniz. Parmağınızı çektiğinizde kısa bir müddet cildinizde parmağınızın izini görürsünüz. Ancak sert ödemde ciltte iz kalmadığından bu tarz ödemi gözden kaçırmak mümkündür.
Ödem sadece el, ayak veya ayak bileği gibi bölgelerde olmamaktadır. Kalp, akciğer, böbrek, karaciğer, beyin ve hatta bağırsaklarımızda da oluşabilir.
Kadınlarda adet dönemi öncesinde ve sırasında da sık sık ödeme rastlanılır. Bu süreçte 2 kiloya kadar varan kilo artışları olabilmektedir.

Ödem atmanın en basit 9 yolu!

Şiş bir göbek her zaman kilo aldığınız için olmaz! Ödemlerinizin olduğunu farketmeli, buna uygun kürleri ve hareketleri yapmalısınız.

Şimdi ödemden kurtulmanın taktiklerini ve Ahmet Maranki’nin ödem atıcı mucize kürlerini sizlerle paylaşacağız.

Ayaklar havaya

Gün içinde ayakalarınızı havaya kaldırmaya özen göstermelisiniz. Kaldıramıyorsanız düz şekilde uzatmalısınız. Bacak bacak üstüne atmamaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde durmak ödemi çoğaltıyor.

Dinlenin

Mümkün olduğunda uzanmalı ve dinlenmelisiniz. Bu işlemi yaparken sol tarafınıza dönmelisiniz.

Su için

Ödemlerinizi su fazlalaştırmaz. Aksine azaltır. Unutmayın; önemli olan suyu azaltmak değil, suyu devamlı hareket ettirmektir. Bu nedenle günde en az 8 bardak su için.

Sıkı kıyafet giymeyin

Sizi sıkan, vücudunuza baskı yapan kıyafetlerden uzak durun. Yüksek topuklu rahatsız ayakkabıları hayatınızdan olabildiğince uzaklaştırın bu süre içerisinde.

Tuza ara

Tuz tüketiminize dikkat etmelisiniz. Yemeklerinize artı olarak tuz eklememeli, fakat sadece tuzsuz gıdalar da yememelisiniz.

Ahmet Maranki’den ödem atan formül 1

1 bardak kaynar haldeki suyun içine 4-5 gram civarında kiraz sapı atılır. 10 dakika demlendirilir. Süzülür ve içilir.

Bu kür, günde 2-3 bardak içilir.

Ahmet Maranki’den ödem atan formül 2

1 bardak kaynar suya 4-5 gram kadar enginar yaprağı atılıp, 10 dakika demlenmesi beklenir. Süzülür ve içilir.

Bu kür, günde birkaç bardak içilir.

Ahmet Maranki’den ödem atan formül 3

1 bardak sütün içine 1 bağ ince şekilde doğranmış maydanoz atılır. Süt yarıya ininceye kadar hafif ateşte ısıtılır. Süt kaynamadan ocaktan alınır ve bu kürden gündüz vakti 2 saatte bir 2 çay kaşığı içilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver