Vücut Masajıyla Tedavinin Önemi

VÜCUT MASAJIYLA TEDAVİ

Vücut masajıyla tedavi yöntemi, 1970’li yıllarda Amerika’da hipi akımı ile birlikte başladı. Aynı zamanda da Uzak Doğu felsefesinin önemi üzerinde duruldu. Her iki akımın da amacı aynıydı. Rahatsızlığı, bedene yapılan bazı uygulamalarla tedavi etmek. Çünkü vücut, bu felsefelere göre ruhun bir tür eldiveni gibiydi.

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde birçok problemde terapistler, vücut tedavisini kaçınılmaz bir yöntem olarak benimsiyorlar. Çünkü psikosomatik sorunlarda her ruhsal rahatsızlığın bir bedensel karşılığı bulunmaktadır. Çünkü zorunlu saplantıları olan insanın yalnız zevkini engelleyen psikolojik mekanizması katılaşmamaktadır. Bedensel hareketlerinde de katılaşma olmaktadır.

Sırttaki kalın kaslarla, boyun çevresindeki kasların bağlandığı omuzların bloke edilmesi (tutulması) halinde kişi duygularını açıklamakta güçlük çeker. Karın kısmı, cansız gibi izlenim oluşturan ve üst baldırları birbirine yapışık kadın, cinsel yaşamından mutluluk duymaz.

Vücut tedavisinin birçok şekli vardır. En önemlilerden bazıları, solunum (solunum eğitimiyle duygulara ulaşma) tedavisidir. Buna “Aleksander Tekniği” denir. Bu da vücudun gerilimsiz, akıcı bir hareket kazanmasını hedef alır.

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver