Volkan mı Muslera mı? Hangisi daha iyi kaleci?


Fenerbahçenin kalecisi Volkan Demirel’den Galatasaraylı Muslera için açıklama geldi:

“MUSLERA’YI TARTIŞMAM”

Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin kendine has bir tarzı vardır. Muslera çok iyi bir kaleci. Kimseye kötü diyemem. O günün şartlarında Muslera benden iyi dedim. Şu an ben Muslera’dan iyiyim ya da o benden iyi diyemeyeceğim. Ama Muslera çok iyi bir kaleci, bunu tartışmam.
2012 YILININ EN IYI ILK 20 KALECISI

Volkan Demirel mi, Fernando Muslera mı?

Türk futbolunun tecrübesli eldivenleri, Fenerbahçe ile Galaatsaray arasında oynayacak derbi öncesinde iki takımın kalecisini değerlendirdi.

 Volkan mı yoksa Muslera mı daha iyi? Herkes bu sorunun yanıtını arıyor. F.Bahçe’nin milli file bekçisi Volkan Demirel, önceki gece TV8’de yayınlanan “Her Şey Futbol” adlı programda Muslera ile ilgili sorulara, “Çok iyi bir kaleci. Başta adaptasyon sorunu yaşadı ama Türkiye’nin en iyi kalecisi” yorumunu yaptı.

31 yaşındaki tecrübeli eldiven, kendisinden 5 yaş küçük olan rakibi için sorulan “Senden daha iyi kaleci mi?” sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Benden daha iyi. Bunu ben söylemiyorum ki rakamlar söylüyor. Bu sene formda. İlk başta adaptasyon sorunu yaşadı. Ama ben 30 gol yemişim o 20 gol yemiş, adam benden iyi kaleci demek ki.”

Volkan bu sözleriyle Muslera’yı onore etti. Peki ya diğer kaleciler ne diyor?

Fernando Muslera
Yaş:
 26
Boy: 1.90 m.
Kilo: 77
Uyruk: Uruguay (26 kez milli)
Özellikleri: Küçük elleri, çabukluk, güçlü refleks

Volkan Demirel
Yaş:
 31
Boy: 1.91 m.
Kilo: 92
Uyruk: Türkiye (54 kez milli)
Özellikleri: Fizik, tecrübe, güçlü refleks

VOLKAN DEMİREL PERFORMANS FERNANDO MUSLERA
28 Maç 29
2520 Dakika 2610
30 Yediği Gol 20
1.07 Y.Gol ortalaması  0.68
23 Önemli kurtarış 13
0 Kurtardığı penaltı 1

Ömer ÇATKIÇ
Muslera bir adım önde

“Şu an Muslera önde. Ligin en az gol yiyen kalecisi. Ben Volkan ile Muslera’yı kıyaslamıyorum. Her kalecinin kendisine göre özellikleri vardır. Sadece bu yıl gösterdikleri performans açısından Muslera ligin en iyi kalecisi görünümünde.”

Turgay ŞEREN
Volkan aslanlar gibi

“Muslera önündeki futbolcular ona güvenince başarılı oldu. Ancak Volkan F.Bahçe’nin her maçında aslan gibi var. F.Bahçe’ye Şampiyonlar Ligi’nde tur atlatmış bir kaleci. Bana göre ikisi de  çok başarılı kaleciler.”

Engin İPEKOĞLU
Volkan en iyisi

“Volkan Demirel dünyanın sayılı kalecilerinden biri. Muslera daha genç. Volkan mütevazı davranmış. Muslera, Volkan’ın bu kadar yıldaki istikrarını gösterirse iyi diyebiliriz. Volkan Demirel bunu başarmış bir kaleci. Volkan en az Muslera kadar iyi.”

Mahir GÜNOK
Rakibine jest yapmış

“Volkan mütevazılık göstermiş. Ülkemizin bir numaralı kalecisi. Rakibine jest yapmış. İkisi de üst düzey kaleci. Volkan’ın bu yaklaşım tarzı çok da hoşuma gitti. Volkan Demirel kendine olan özgüvenini göstermiş. O daha iyi.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver