Viyola Nedir Hakkında Bilgi

Viyola Nedir

Viyola anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Viyola Nedir, Viyola Ne Anlama Gelir, Viyola Ne Demektir, Viyola Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Viyola ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Viyola Anlamı

Kemana benzer, kemandan büyük bir çalgı. Alto da denir. Viyola, keman ailesinin ses aralığı en geniş ikinci elemanıdır. C, G, D ve A notalarına ayarlı dört teli vardır. Viyola için yazılan parçalar, alto anahtarında yazılır. Zaman içinde viyolanın boyutları değişmekle beraber her zaman için kemandan büyük ve daha kalın sese ayarlanmıştır.

Haydn ve Mozart eserlerinde viyolaya yer vermiştir. Solo repertuvarı sınırlı olmasına karşın, viyola senfonilerde önemli bir yere sahiptir. Hector Berlioz, Johannes Brahms ve Robert Schumann gibi besteciler eserlerinde viyolaya geniş yer vermiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Viyola Nedir Viyola ödev ara Viyola kelime anlamı Viyola sözlükte ara Viyola ansiklopedi bilgi bankası ara Viyola ne demek Viyola neye denir

Viyola ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver