vitiligo için çamur banyosu nasıl olur Hakkında Bilgi

Aşağıda vitiligo için çamur banyosu nasıl olur ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

vitiligo için çamur banyosu nasıl olur

Dr. Feridun Kunak, özellikle diz ve kalça ağrıları yönünden sıkıntı çeken okurlarımız için, şifalı çamur olarak nitelendirdiği, doğal bir formül önerdi. Formülümüz için ;

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çorba kaşığı deniz tuzu yada turşuluk tuz,
* 2 çorba kaşığı kil,
* 2 çorba kaşığı buğday kepeği yada irmik,
* 1 kapak biberiye yağı,
* 1 kapak menekşe yağı,
* Yeteri kadar maden suyu,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Maden suyu hariç, diğer kalan malzemeleri, bir kabın içine koyun. Tahta bir spatula yardımıyla karıştırarak, bulamaç kıvamında bir çamur elde edene kadar, maden suyunu yavaş yavaş ilave edin. Daha sonra bu karışımı, ocakta, dayanabileceğiniz sıcaklığa gelinceye kadar ısıtın. Isıttığınız bu karışımı ağrıyan eklem yada kireçlenme olan bölgeye sürün. Üzerini streç ya da bezle sarın. Sıcak olması çok fayda sağlayacaktır. Soğuyuncaya kadar bekletin.
* Karışımı, sıcak olarak sürdüğünüzde rahatlama yerine ağrılarınızda artma hissediyorsanız, o zaman soğuk olarak uygulayın.
* Karşımı, varislerinizin üzerine gelecek şekilde koymayın. Bu çamurun sıcaklığı geçtikten sonra ,o bölgeyi temizleyin Aşağıda adları verilmiş olan yağları karıştırıp, çamur uygulaması yaptığınız bölgeye masaj yaparak yedirin.
MASAJ İÇİN UYGULANACAK YAĞLAR :
* 1 tatlı kaşığı pelesenk yağı,
* 1 tatlı kaşığı buğday yağı,
* 1 tatlı kaşığı biberiye yağı,
* 1 tatlı kaşığı menekşe yağı,
* 1 tatlı kaşığı susam yağı,
* 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı,

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver