Vitiligo Belirtileri, Vitiligo Belirtileri Nelerdir, Vitiligo Hastalığı

vitiligo hastalığı belirtileri neler, vitiligo hastalığı belirtisi, vitiligo hastalığı nasıl belirti gösterir, vitiligo hastalığı nasıl olur

Vitiligo hastalığı belirtileri

Ala, balas, ebreş ve albino gibi farklı isimlerle de bilinen vitiligo hastalığı, cilde rengini veren hücrelerin, hücre kaybına uğraması veya hücre yıkımının gerçekleşmesine bağlı olarak husule gelen deri rengi bozukluğudur.  Deri rengi bozukluğuna bağlı olarak cilt üzerinde beyaz lekelenmeler oluşur ve bu lekelenmeler vitiligonun en belirgin belirtileridir. Ekseri 18 ile 22 yaş arasında husule gelen vitiligo hastalığının cinsiyet olarak görünme olasılığı ise kadın ve erkeklerde eşit durumdadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre vitiligo hastalığının görülme sıklığı en fazla olan kişiler, siyah ırka sahip olanlardır. Günümüzde kesin olarak vitiligo hastalığının neden husule geldiği bilinmese de, ortaya çıkan vitiligonun ırsi bir bozukluktan kaynaklandığı düşünülmektedir. Vitiligo hastalığının belirtileri en fazla ağız, burun, göz, üreme organları çevresinde oluşur. Bu bölgelerde yer yer beyazlaşmalar husule gelir ve zamanla vücudun diğer bölgelerine de sıçrar.

Vitiligo hastalığının belirtileri nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver