Vitamin Hapı Kullanmanın Zararları, Vitamin Hapları Zararlı Mı, Vitamin Haplarının Zararı Var Mı

vitamin takviyeleri zararlı mı, vitamin takviyesi kimlere zararlı, vitamin takviyesi kullanmak zararlı mı, vitamin takviyesi kullanmanın zararları

Vitamin takviyeleri zararlı mı?

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre, vücudundan vitamin eksikliği bulunan ve bu vitamin eksikliğini gidermek için vitamin takviyesinden destek alan yaşlı kadınların hayatlarının tehlike altında olduğu yönde. Denilen o ki, vitamin takviyeleri zararlı. Peki gerçekten böyle mi? Yaşlı ya da genç olan herkes için vitamin takviyesi kullanmanın zararı var mıdır, varsa nelerdir? Yanıtlarını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Vitamin takviyesi kullanmak zararlı mı?

Bilimsel bir araştırma yürüten bilim adamları, vitamin takviyelerinin günümüzde çoğu kişi tarafından gereksiz yere kullanıldığını söylemekteler. Aynı bilim adamları gereksiz yere ya da sıkça yaşlı kadınların kullandığı vitamin takviyelerinin hayati tehlike taşıdığını da dile getirdiler.

B6 vitamini, magnezyum, bakır, folik asit, çinko ve demir gibi takviyelerin kullanımına son derece dikkat edilmeli ve A ile E vitaminleri gibi bazı antioksidanların tehlikeli olabileceği akıldan çıkartılmamalıdır. Bu vitaminlerin sıklıkla kullanımı ölüm riskini oldukça yükseltmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver