Vitamin Eksikliği, Vitamin Eksikliği Nedeni, Vitamin Eksikliği Nedenleri

vitamin eksikliği niçin olur, vitamin eksikliğinin nedenleri, vitamin eksikliğinin nedenleri neler,

Vitamin eksikliği neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kırmızı kan hücrelerinin sağlıklı ve yeterli miktarda olabilmesi için gereksinim duyduğu bir takım vitaminler olduğu için, beslenmemizde bu vitaminlere ağırlık vermezsek eğer kırmızı kan hücrelerinin eksikliğinden ötürü vitamin eksikliği anemisine yakalanabiliriz. Bilhassa bebekler,çocuklar ve gebe kadınlar sık sık vitamin eksikliği ile karşı karşıya kalkmakta ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamak için hem beslenme programlarında değişiklik yapmakta hem de vitamin ilaçları kullanmaktadırlar.

Vitamin eksikliği olan kişiler nefes darlığı ya da zayıflığı yaşayabilirler. Bu nedenle vücudumuz için gerekli olan vitaminleri yeterli düzeyde almaya ihtimam göstermeliyiz. Aksi taktirde vücudumuzun vitaminden yoksun kalması çeşitli rahatsızlıklara yakalanması demektir.

Folat, Vitamin B, C ve 12 eksikliği olan bir bünyede muhakkak vitamin eksikliği anemisi oluşur. Et, yumurta, süt ve süt ürünleri, meyveler, yeşil yapraklı sebzeler gibi gıdalar ağırlıklı olarak tüketilmelidir. Vitamin eksikliği yaşamak istemiyorsanız beslenmenize ve yaşam tarzınıza çok özen göstermelisiniz. Uzmanların önerilerine kulak vererek hayatınızı daha kaliteli yaşayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver