Vernik Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Vernik Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Vernik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Vernik Nedir, Vernik Ne Anlama Gelir, Vernik Ne Demektir, Vernik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vernik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vernik Anlamı

Vernik Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Kaplama malzemesi olarak kullanılan ve kuruduğunda çok ince, sert bir saydam yüzey oluşturan reçineli sıvı. Bitkilerin salgıladığı reçinelerden hazırlanan çözeltiler doğal vernikler adı altında anılır ve çok eskiden beri kaplama malzemesi olarak kullanılır. Günümüzde vernikler daha çok nitelikleri değişmeyen, kolay bulunabilen ve birçok amaca uygun yapay reçinelerden üretilir. Kullanılan bu yapay reçinelerin ilki kimyacı Leo Baekeland’ın geliştirdiği bakelite benzeyen fenolik yani kimyasal reçinelerdi. 1930′larda ve 1940′lardaki gelişmeler sonucunda birçok alanda fenolik reçinelerin yerini bir başka kimyasal reçine olan alkalit reçineler aldı. Ancak deniz taşıtları ve yer döşemelerinde hâlen fenolik reçineler kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Vernik Nedir Vernik ödev ara Vernik kelime anlamı Vernik sözlükte ara Vernik ansiklopedi bilgi bankası ara Vernik ne demek Vernik neye denir

Vernik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver