Verem Hangi Yolla Bulaşır, Verem Hastalığı Nasıl Bulaşır, Verem Hastalığının Bulaşma Yolları

verem nasıl bulaşıyor, veremin başkalarına bulaşma yolları, veremin bulaşma yolları, veremin insandan insana bulaşması

Verem nasıl bulaşır?

Bağışıklık sistemi zayıfladığı zaman vücudumuz bakteri ve mikroplara savaşamayacak duruma gelir ve verem hastalığında dahil olduğu ciddi bir çok sağlık problemi husule gelmektedir. Verem hastalığına neden olan mikrobu taşıyan herkes bu hastalığa yakalanır ve başkalarınında yakalanmasına sebep olur. Verem mikrobu taşıyan hastalardan, verem olmayan diğer hastalara bu mikrop nasıl bulaşır, öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Verem hangi yolla bulaşır?

Verem mikrobu taşıyıcı olan bir insanın solunumu ile bu hastalık diğer insanlara da bulaşmaktadır. Öksürük, hapşırma, öpüşme, çok yakından konuşma sonucu hasta kişinin nefesini çekme ve nadiren de olsa mikrop taşıyan kişinin sıvıları ile direk temasta bulunma veremin bulaşma yolları arasında sayabileceklerimizidir.

Verem hastalığı bilhassa yetişkinlerden bulaşmaktadır. Çünkü verem olan çocuk hastadan başkasına bulaştırma riski, yetişkinlere oranla daha azdır.

Verem hastalığının görüldüğü yer akciğerlerde bulaşma riski vardır. Diğer bölgelerde husule gelen verem genellikle bulaşıcı değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver