Verdun Antlaşması Nedir Sonuçları Ve Kimler Arasında Yapılmıştır? Hakkında Bilgi

Verdun Antlaşması Nedir Sonuçları Ve Kimler Arasında Yapılmıştır?

Verdun Antlaşması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Verdun Antlaşması Nedir, Verdun Antlaşması Ne Anlama Gelir, Verdun Antlaşması Ne Demektir, Verdun Antlaşması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Verdun Antlaşması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Verdun Antlaşması Anlamı

Verdun Antlaşması Nedir Sonuçları ve Kimler Arasında Yapılmıştır
Karolenj İmparatorluğu’nu üç parçaya ayıran antlaşma (843). Charlemagne’nın oğlu I. Louis’nin (Dindar) ölümünden sonra (840) imparatorluğun parçalanması ve dağılması çok daha hızlandı. Louis’nin yerine geçen oğlu Lothair ile diğer iki kardeşi Charles ve Louis, 843 yılında Verdun’de buluşarak imparatorluğu kesin olarak aralarında paylaşmaya karar verdiler. Buna göre Lothair, imparatorluk unvanıyla birlikte bugünkü Belçika, Hollanda, Batı Almanya, Doğu Fransa, İsviçre ve İtalya’nın bazı bölümlerini içeren toprakları aldı. Louis, Ren Irmağı’nın doğusundaki topraklara sahip oldu. Charles ise bugünkü Fransa’yı oluşturan Batı Fransa’yı aldı. Bu paylaşım ileride Fransa ve Almanya arasında sürekli çatışmalara neden oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Verdun Antlaşması Nedir Verdun Antlaşması ödev ara Verdun Antlaşması kelime anlamı Verdun Antlaşması sözlükte ara Verdun Antlaşması ansiklopedi bilgi bankası ara Verdun Antlaşması ne demek Verdun Antlaşması neye denir

Verdun Antlaşması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver