Venöz Yetmezliğin Tedavi Yolları, Venöz Yetmezliğin Tedavisi, Venöz Yetmezliğin Tedavisi Nasıl Olur

venöz yetmezlik çözüm yolları, venöz yetmezlik nasıl geçer, venöz yetmezlik tedavi yöntemleri, venöz yetmezlik tedavisi

Venöz yetmezlik nasıl tedavi edilir?

Venöz yetmezliği orta ve şiddetli bir duruma geldiği zaman tedavi edilmesi önerilen bir damar hastalığıdır. Organlardan kalbe kan taşıma görevi gören ven damarlarının yapısında bozukluk husule gelmesi ile görülen venöz yetmezlik, hem tıbbi yöntemlerle, hem doğanın sunmuş olduğu şifalı bitkilerle hem de varis çorabı ve skleroterapi yöntemleri ile tedavi edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Venöz yetmezlik tedavisi

Vanöz yetmezliğinin tedavisi için kullanılan skleroterapi, özellikle venöz yetmezliğin sebep olduğu pıhtı ve damar bölgesindeki yaraları olanlar için büyük başarı gösterir. Skleroterapinin yanı sıra, damarın bağlanması ile benzerlik gösteren ve diğerlerine göre daha zahmetsiz olarak yapılan flebektomi adı verilen prosedürdür.

Lazer uygulaması da venöz yetmezlik tedavisi için yapılan bir diğer yöntemdir. Lazer tedavisi, ekseri hafif şiddetteki hastalarda kullanılır. Venöz yetmezliğin en etkili tedavi yöntemi, cerrahi işlemlerdir. Ancak bu işlemde iz kaldığı için pek tercih edilmez. Masaj yaptırmak, sağlıklı ve düzenli beslenmek, egzersiz ves por yapmakta venöz yetmezliği tedavisine destek olarak tercih edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver