Vejetaryen Beslenme, Vejetaryen Beslenme Faydaları, Vejetaryen Beslenmenin Sağlığa Faydası

vejetaryen beslenmenin yararları, vejeteryan beslenmenin avantajları, vejeteryan beslenmenin yararları,

Vejetaryen beslenmenin faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların çeşitli nedenlerden dolayı etyemezliği seçmesi, hayvansal ürünlerinden hiç birinin beslenme programında yer verilmemesi olan beslenme tarzına vejetaryen beslenme denmektedir. Bazı kişiler hayvanları öldürmenin yanlış olduğu düşüncesi ile hayvansal ürünleri tüketmekten kaçınırken, bazıları da dinsel inançlarından dolayı et yemekten uzak dururlar. Et yemenin canlılara zarar verildiği inancında olanlar doğal çevrenin korunmasına ilişkin sebeplerden ötürü et yemez olur. Etyemezliği seçenler için vejetaryen beslenmenin faydalarına sayfamızda yer verdik.

Vejetaryen beslenmeyi seçen kişiler daha çok sebze ağırlı beslendiklerinden dolayı daha sağlıklı bir bedene ve daha uzun ömürlü bir yaşama sahip olurlar. Bu kişilerin zekaları vejetaryen olmayanlara göre daha gelişmiş ve yaratıcıdır. Aynı zamanda vejetaryenler daha az kiloludur.

Vejetaryen beslenme alışkanlığını benimsemiş olanların biyolojik açıdan bedenleri etoburluğa da uygun olmadığından bu kişiler etli gıdaları zor hazmeder, sindirim sistemleri yavaşlar, kabızlık sorunu yaşar ve bağırsaklarında çürüme meydana gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver