Veba Nedir Hakkında Bilgi

Veba Nedir

Veba anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Veba Nedir, Veba Ne Anlama Gelir, Veba Ne Demektir, Veba Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Veba ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Veba Anlamı

Bir çeşit bakterinin neden olduğu ateşli ve öldürücü bir hastalık. Sıçanlar veba taşırlar. Bu hastalığa yol açan bakteri, sıçanın pireleriyle insana geçer.

Günümüzde yaygın değildir; fakat bir zamanlar Avrupa’da çok büyük salgınlara ve toplu ölümlere yol açmıştır. Bu hastalık Amerika’nın keşfiyle birlikte İspanyol gemilerindeki sıçanlar yoluyla bu kıt’aya da taşınmış ve salgınlara yol açmıştır.

Bununla birlikte, bazı hayvan hastalıklarına da veba denmektedir. Örnek olarak; domuz vebası, sığır vebası ve at vebası verilebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Veba Nedir Veba ödev ara Veba kelime anlamı Veba sözlükte ara Veba ansiklopedi bilgi bankası ara Veba ne demek Veba neye denir

Veba ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver