Vatoz Nedir Hakkında Bilgi

Vatoz Nedir

Vatoz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Vatoz Nedir, Vatoz Ne Anlama Gelir, Vatoz Ne Demektir, Vatoz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vatoz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vatoz Anlamı

Raja clavata. Tırpangillerden, soğuk ve ılık denizlerde yaşayan kıkırdaklı balık. Avrupa kıyılarında yaşar. Erkeği 70, dişisi 120 cm boyundadır. Etçil ve yırtıcıdır.

Okyanus dibini temizleyen balıklardandır. Yüzgeçleri olmayan bu balıkların derilerinin üstü ince bir zımpara, altı da ıslak bir kadife gibidir. Vatozların savunma mekanizmaları kuyruklarının ucunda bulunan dikenlerdir. Rahatsız edildiğinde vatoz düşmanını sokar. Bu sırada dikenlerindeki zehir serbest kalır. Son derece etkili olan bu zehir küçük canlılar için öldürücü olabilir. Vatoz gibi balıkların bazı türleri, düşmanlarından korunmak ya da avlarını etkisiz hâle getirmek için bedenlerinde ürettikleri elektriği kullanır. Bu elektrik akımı 500-600 volta kadar çıkabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Vatoz Nedir Vatoz ödev ara Vatoz kelime anlamı Vatoz sözlükte ara Vatoz ansiklopedi bilgi bankası ara Vatoz ne demek Vatoz neye denir

Vatoz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver