Varlık Vergisi Nedir Hakkında Bilgi

Varlık Vergisi Nedir

Varlık Vergisi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Varlık Vergisi Nedir, Varlık Vergisi Ne Anlama Gelir, Varlık Vergisi Ne Demektir, Varlık Vergisi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Varlık Vergisi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Varlık Vergisi Anlamı

Türkiye’de, 1942-1944 arasında bir kereye mahsus olarak çiftçi, esnaf ve üreticilerden alınan olağanüstü servet vergisi. İkinci Dünya Savaşı’nda enflasyon, karaborsa ve stokçuluk sayesinde elde edilen serveti vergilendirmek amacıyla kondu; ancak özellikle gayrimüslimlere uygulandı. Vergi borçlarını geciktiren 1.400 gayrimüslim, Aşkale’de çalışma kampına gönderildi. Vergi borçları karşılığında birçok mülk istimlak edildi. Bu uygulama, Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı yaygın tepkiler doğurdu ve Varlık Vergisi, uygulamaya konmasından yaklaşık 1,5 yıl sonra kaldırıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Varlık Vergisi Nedir Varlık Vergisi ödev ara Varlık Vergisi kelime anlamı Varlık Vergisi sözlükte ara Varlık Vergisi ansiklopedi bilgi bankası ara Varlık Vergisi ne demek Varlık Vergisi neye denir

Varlık Vergisi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver