Varis Köpük Tedavi, Varis Köpük Tedavi Yöntemi, Varis Köpük Tedavisi Nasıl Yapılır

varis köpük tedavisinin yararları, varis köpüklü tedavi, varis köpüklü tedavi nasıl yapılır, varis nasıl geçer

Varis köpük tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Estetik güzelliğini ön planda tutan kadınların, güzelliğini etkileyen sorunlardan bazıları, ciddi anlamda psikolojik meseleleri tetiklemektedir. Bilhassa bacaklarda meydana gelen varisler, karabasan gibi kadınların üstlerine çöker. Toplardamar sisteminde meydana gelen kan pıhtılaşması sonucu ortaya çıkan varisler, köpük ile tedavi edilebilmektedir.

 

Birçok kadının yüzü varisten dolayı neredeyse hiç gülmüyor. Hem estetik anlamda hemde sağlık açısından ciddi problemler yaratan varis, düzenli egzersiz ve varis çorapları sayesinde aslında önlenebilir. Ama varis oluşumundan sonra varisin geçmesi pek kolay değildir. Egzersiz yapılsa da, varis çorapları giyilse de nadir olarak sorunun tamamen ortadan kalktığı gözlenmiştir. Varisi yok etmenin en güzel yolu, oluşmamasını sağlamaktır.

Varisle savaşan bir kadını bu sorundan kurtaracak en güzel yöntem köpüklü varis tedavisidir. 15-20 dakikalık köpük kullanılarak uygulanan RFS yöntemi, varisi ortadan kaldırıyor. Kasık bölgesine uygulanan lokal anestezi sayesinde köpüklü varis tedavisi esnasında hasta hiçbir şekilde ağrı hissetmiyor. Ardından 2-3 santimetre uzunluğa sahip bir kesi ile damar içine kateter denile boru yerleştiriliyor. Burası köpük ile dolduruluyor. İşlem sonrası bir saat yürümek 3 hafta boyuncada varis çorabı giymek  gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver