Vantrilog Nedir Hakkında Bilgi

Vantrilog Nedir

Vantrilog anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Vantrilog Nedir, Vantrilog Ne Anlama Gelir, Vantrilog Ne Demektir, Vantrilog Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vantrilog ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vantrilog Anlamı

Gösteri amacıyla konuşurken sesinin kendinden uzak bir yerden geldiği izlenimini veren kişi. Avrupa’da gösteri yapan ilk vantriloglar 16. yüzyılda Fransa Kralı I. François’nın uşağı olan Louis Barbant ve 17. yüzyılda İngiltere kralı I. Charles’ın vantriloğu olan Henry King’ti. Ancak vantrilogların kökeni çok eskilere dayanır. Mısır ve İbranîlerde vantriloglar olduğu ve daha da eski dönemlerde vantrilog rahiplerin bulunduğu ve bazı efsanelerdeki konuşan taşların ya da heykellerin kaynağının bunlar olduğu düşünülür.

Önceleri karınlarından konuştukları sanıldığından vantrilog kelimesi Lâtince karından konuşan anlamına gelmektedir ancak sözcüklerin biçimlenme mekanizması normaldir.

Konu ile ilgili aramalar: Vantrilog Nedir Vantrilog ödev ara Vantrilog kelime anlamı Vantrilog sözlükte ara Vantrilog ansiklopedi bilgi bankası ara Vantrilog ne demek Vantrilog neye denir

Vantrilog ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver