Vampir Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Vampir Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Vampir anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Vampir Nedir, Vampir Ne Anlama Gelir, Vampir Ne Demektir, Vampir Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vampir ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vampir Anlamı

Vampir Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Yaprakburunlu yarasagiller familyasından, Güney Amerika’da yaşayan bir memeli (Vampyrus spectrum). Boyu 15, kanat açıklığı 75 cm. kadardır. Kan emmez; daha çok meyveyle beslenir. Vampir sözcüğü, daha yaygın olarak, kan emici yarasalar için kullanılır. Bunlar çeşitli cinslerden hayvanlardır.

Kan emici yarasalara dünyanın birçok yerinde rastlanmasına karşın gerçek vampir yarasalar Amerika’nın tropik ormanlarında yaşarlar. Bunlar özellikle (Desmodus) ve (Diphylla) cinslerindendir.

Keskin ve sivri üst dişlerini kurbanlarının derisine batırıp açtıkları delikten kan emerek beslenirler. Bütün omurgalılara, hatta insanlara bile saldırırlar. Emdikleri kan miktarı az olmakla birlikte tükürük salgılarında pıhtılaşmayı önleyici bir madde olduğundan, yarasa uzaklaştıktan sonra da kurbanın yarasından kan akmaya devam eder.

Vampir yarasalar, kuduz vb. ölümcül hastalıkları da bulaştırırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Vampir Nedir Vampir ödev ara Vampir kelime anlamı Vampir sözlükte ara Vampir ansiklopedi bilgi bankası ara Vampir ne demek Vampir neye denir

Vampir ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver