Vakum Nedir Hakkında Bilgi

Vakum Nedir

Vakum anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Vakum Nedir, Vakum Ne Anlama Gelir, Vakum Ne Demektir, Vakum Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vakum ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vakum Anlamı

Kuramsal olarak, içinde hiçbir madde olmayan, boşluk. Kusursuz bir vakum bugüne değin elde edilememiştir. Yüzyıllar boyunca insanlar boşluk kavramı üzerinde tartışmış ve oluşturmaya çalışmıştır. Bu girişimlerden biri de İtalyan fizikçi Evangelista Torricelli’ye aittir. Toricelli cıvalı barometre üzerinde çalışırken içi cıva dolu tüpün bir ucunda boşluk oluşturmayı başarmıştı. Boşluk oluşturma çabaları günümüzde de sürmektedir. Çünkü boşluk, başta elektrik ampulleri olmak üzere birçok elektronik aygıtta çok işe yarayan bir ortamdır.

Konu ile ilgili aramalar: Vakum Nedir Vakum ödev ara Vakum kelime anlamı Vakum sözlükte ara Vakum ansiklopedi bilgi bankası ara Vakum ne demek Vakum neye denir

Vakum ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver