Vajina nasıl daraltılır-Evde vajinayı daraltan hareketler ve vajina daratmak için egzersizler Hakkında Bilgi

Aşağıda Vajina nasıl daraltılır-Evde vajinayı daraltan hareketler ve vajina daratmak için egzersizler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Vajina nasıl daraltılır-Evde vajinayı daraltan hareketleri ve vajina daratma egzersizleri

Vajinanın geniş olması, vajinanın doğal yapısından kaynaklanabildiği gibi ilerleyen yaş ve normal doğuma bağlı da olabilir. Normal doğum sırasında vajinanın aşırı gerilmesi ve zorlanması, bu zorlanmayı rahatlatmak için yapılan epizyotomi diye adlandırılan cerrahi kesiler, bu kesilerin özensiz dikilmesine bağlı oluşan büyük yara izleri, iri bebek doğurmak, çok sayıda normal doğum yapmak, ilerleyen yaş ile birlikte dokuların eski sıkılığını kaybetmesi vajinanın gevşemesine, bollaşmasına neden oluyor

Vajinanın geniş olması, vajinanın doğal yapısından kaynaklanabildiği gibi ilerleyen yaş ve normal doğuma bağlı da olabilir. Normal doğum sırasında vajinanın aşırı gerilmesi ve zorlanması, bu zorlanmayı rahatlatmak için yapılan epizyotomi diye adlandırılan cerrahi kesiler, bu kesilerin özensiz dikilmesine bağlı oluşan büyük yara izleri, iri bebek doğurmak, çok sayıda normal doğum yapmak, ilerleyen yaş ile birlikte dokuların eski sıkılığını kaybetmesi vajinanın gevşemesine, bollaşmasına neden oluyor. Vajina kaslarının gevşemesi, cinsel ilişki sırasında önemli bir sorun haline gelebiliyor. Özellikle normal doğumlardan sonra genişleyen vajina, penisi sıkı bir şekilde kavrayamaz, bu da kadın ile erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel doyumsuzluğa neden olabilir. Diğer taraftan vajinanın bollaşması, cinsel ilişki sırasında vajinanın normal nemlenmesinin de azalmasına yol açarak mevcut problemi daha da belirginleştirebilir. Bunun sonucunda kadın zamanla özgüvenini yitirerek cinsel yaşamdan uzaklaşabilir. Altta yatan cinsel problemler, çiftler arasındaki ilişkiyi de zedeleyebilir. Oysa günümüzde estetik vajina daraltma ameliyatı sayesinde hem kadının, hem erkeğin cinsel ilişkiden yeniden haz alması ve mutlu beraberliklerin sürdürülmesi artık mümkün.

Vagina daraltıcı spor ve vaginayı sıkılaştıran egzersiz yöntemleri

Bir sandalyenin önüne sırtüstü yere uzanın ve topuklarınızı sandalyeye yerleştirin. Kollarınızı yanlara uzatın ve denge için avuç içlerinizi yere kapatın.

Sağ bacağınızı yere dikey olacak şekilde kaldırın. Yavaşça popo kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yerden kaldırın. İki saniye bekledikte sonra tekrar kalçanızı yere indirin.

Sağ ayağız havada 20 tekrar yaptıktan sonra sol ayağınızı kaldırarak bir 20 tekrar daha tamamlayın.

Hedef: kalça, popo ve baldır
Bir sandalyeye elleriniz ile tutunup parmak uçlarınızda yükselin. Beliniz düz bir şekilde hafif öne yüklenin ve sol ayağınızı diğer dizinizin hizasına kadar kaldırıp yanaştırın.

Üst vücudunuzu ve sol ayağınızı sabit tutarak havadaki dizinizi dışa doğru açın. İyice gerdikten sonra yavaşça dizinizi öne doğru getirip açıyı kapatın.

Hareket boyunca yerdeki ayağınızın parmak uçlarından inmeyin. 10-12 tekrar yapıp bacak değiştirin.

Hedef: vagina sıkılaştırma
Bir sandalyenin önüne geçip ellerinizi belinize koyun. Sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol topuğunuzu arkaya doğru mümkün olduğunca kaldırın. Ayağınızı savurmayın, kontrollü kaldırın.

Yavaşça sol ayağınızı indirip doğrulun ve yere basın. Sandalyede bulunan sağ ayağınızı yavaşça kaldırıp diğerinin arkasına yere koyun ve diziniz yere değecekmiş gibi, tek ayak önde çömelin.

Tekrar sağ ayağınızı sandalyeye koyarak devam edin ve 10 tekrar yapıp taraf değiştirin. Diğer tarafı da 10 tekrar tamamlamayı unutmayın.

Hedef: popo, bacak altı ve diz üstü
Bir sandalye sırtınızı vererek iki adam ilerisinde eller belde durun. Sol ayağınızın üstünü arkaya sandalyeye yerleştirin.

Kalçanızı yavaşça indirerek sağ dizinizi bükün ve çömelin. Sağ dizinizin asla ayak parmaklarınızdan ileriye gitmesine izin vermeyin. İki saniye bekledikten sonra doğrulun.

15 tekrar yaptıktan sonra taraf değiştirin ve tekrarlayın.

Hedef: popo, bacak altı, diz üstü ve baldır
Bir sandalyenin önüne geçip kollarınızı yanlarda serbest bırakın. Dizleriniz 90 derece olana dek yavaşça çömelip kollarınızı yere paralel kaldırın.

Ani bir hareket ile doğrulun ve kollarınızı dik bir şekilde kaldırıp ayak parmaklarınızda yükselin. İki saniye bekledikten sonra tekrar çömelme pozisyonuna geçin.

Hareketi 15 kez tekrarlayın.

Plajda güzel görünmek için yapabileceğiniz en önemli şey nedir biliyor musunuz? Dik durmak, dik yürümek, dik oturmak! Üstelik bu tedbir tamamen bedava ve zahmetsizdir. Omuzlarınız düşük, sırtınız kambur olduğu zaman en az 5 kilo fazla ve 5-10 cm. daha kısa boylu görünürsünüz. Oysa sırtınız düz, omuzlarınız geride olunca sanki boyunuz uzar, karnınız düzleşir. Hiçbir şey sizi özgüven kadar güzel gösteremez. Bu nedenle dik durun, tebessüm edin ve plajdaki en güzel kadınlardan birisi olduğunuzdan kuşku duymayın!

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver