Vaftiz Nedir Hakkında Bilgi

Vaftiz Nedir

Vaftiz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Vaftiz Nedir, Vaftiz Ne Anlama Gelir, Vaftiz Ne Demektir, Vaftiz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vaftiz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vaftiz Anlamı

Hristiyanlıkta, ilk günahı silmek ve Hristiyanlaştırmak amacıyla yapılan kutsal işlem. Ayin düzeni ve biçimi değişik mezheplerin kiliseleri arasında değişmekle birlikte bütün vaftiz ayinlerinde su kullanılır. Vaftiz ayininin bazı türlerinde bedenin tümü ya da bir bölümü suya sokulur. Başka türlerdeyse su vaftiz olan kişinin başından aşağı dökülür, serpilir ya da yalnızca damlatılır.

Vaftiz ayininde vaftiz adayının kefilliğini üstlenen kimse vaftiz babası ya da vaftiz annesi olarak anılır. Günümüzde bebeklerin ya da çocukların vaftizi sırasında vaftiz annesi, vaftiz babası ya da her ikisi birlikte, vaftiz edilen çocuk hakkında iman ikrarında bulunur. Asıl anne ve babasının çocuğun dinsel eğitimini sağlayamaması ya da bunda herhangi bir ihmal göstermesi durumunda sorumluluğu kendisinin üstleneceğini bildirir.

Konu ile ilgili aramalar: Vaftiz Nedir Vaftiz ödev ara Vaftiz kelime anlamı Vaftiz sözlükte ara Vaftiz ansiklopedi bilgi bankası ara Vaftiz ne demek Vaftiz neye denir

Vaftiz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver