Uzunbacak Nedir Hakkında Bilgi

Uzunbacak Nedir

Uzunbacak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uzunbacak Nedir, Uzunbacak Ne Anlama Gelir, Uzunbacak Ne Demektir, Uzunbacak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uzunbacak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uzunbacak Anlamı

Charradriiformes takımının Recurvirostiridae familyasından iki kuş türünün ortak adı. Çamur içinde ya da sığlık alanlarda bitkiler arasındaki kabuklular ve küçük su hayvanlarıyla beslenen uzunbacaklar sıcak ve ılıman bölgelerdeki durgun suların çevresinde yaşar. En belirgin özellikleri uzun bacak ve gagalarıdır. Bayağı uzunbacak (Himantopus himantopus) siyah ve beyaz tüylü, pembe bacaklı, kırmızı gözlü olup yaklaşık 45 cm boyundadır. Avustralya’da yaşayan kızıl karınlı uzunbacağın (Cladorhyncus leucocephala) beyaz kanatları siyah lekeli, karnı kızılımsı ve bacakları sarımsı olup uzunluğu yaklaşık 37 cm’dir.

Konu ile ilgili aramalar: Uzunbacak Nedir Uzunbacak ödev ara Uzunbacak kelime anlamı Uzunbacak sözlükte ara Uzunbacak ansiklopedi bilgi bankası ara Uzunbacak ne demek Uzunbacak neye denir

Uzunbacak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver