Uzun Yol Öncesi, Yolculuk Öncesi, Yolculuk Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

yolculuk öncesi ne yapılmalı, yolculuk öncesi öneri, yolculuk öncesi sağlık önerileri, yolculuk öncesi yapılması gerekenler

Yolculuk öncesi öneriler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarında tatil planları yapacak olanlara sağlıklı bir yolculuk geçirmeleri ve kazaları minimuma indirmek için uzmanlardan yolculuk öncesi öneriler var! Yol, araç ve insan üçlüsünden oluşan trafik, herhangi bir aksamaya uğradığı zaman insanları çileden çıkartıp yanlış davranışlar içine atabiliyor. Bu sebeple insanların ya sağlıkları tehlikeye girmiş ya da hayatlarını yitirmiş oluyor.

Yolculukta kazaları önlemek, ulaşılmak istenen yere sağlıklı bir şekilde ulaşmak için uzmanların yolculuk öncesi önerilerine kulak vermelisiniz. Ölümle sonuçlanan trafik kazalarına sebebiyet vermemek için yolculuk öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, hep birlikte öğrenelim.

Yolculuk öncesi sağlık önerileri

 

Yolculuk öncesi sürücüler muhakkak en az 8 saat uyumalı ve dinlenmelidirler.
Uzun yola çıkılacaksa yolda uyumak için biraz mola vermelisiniz. Eğer aceleniz varsa ve durup mola verecek zamanınız yoksa yanınızda bir arkadaşınızı bulundurmalı kendinizde yorgunluk belirtilerini hissettiğiniz zaman sıra ile aracı kullanmalısınız.

Yorgunluk belirtilerini hissetiğiniz zaman aracı kullanmaktan sakının. Aksi taktirde uykuya yenik düşebilir hem kendi, hem de başkalarının hayatını riske atarsınız.

Yolculuk öncesi performansınızı düşürecek içeceklerden uzak durmalısınız. Alkol performansı düşüren bir içecektir ve uyuklamanıza neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver