Uzun Yaşam Diyeti, Uzun Yaşama Diyet Önerileri, Uzun Yaşama Diyet Önerisi

uzun yaşama diyeti nasıl yapılır, uzun yaşama sırları, uzun yaşamak için, uzun yaşamak için neler yenmeli

Uzun yaşam diyeti

Uzun yaşamanın en temel kuralı sağlıklı bir beslenme olduğundan beslenme uzmanları uzun yaşama diyeti adı altında beslenme tavsiyeleri ile hem sıhhatli hem de daha uzun ömürlü bir yaşama kavuşmanıza muavenet ediyorlar. Uzun yaşama diyetinin temel kuralı ise daha az yemek yemek ve daha fazla egzersiz yapmaktan geçiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık kılavuzu ve tıp doktoru Andrew Weil, “Diyet, hayat stilinizin sadece bir yönüdür ve hayat stili bizim mutlu veya mutsuz hissetmemizi belirleyen etkenlerin karışımında sadece bir değişkendir” diyerek diyetin sağlığınız için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulamaktadır.

Fazla kiloların verilmesi için Doktor Weil kesinlikle hızlı kilo verme yöntemlerini tavsiye etmemektedir. Hızlı kilo vermek bünyenizde çok büyük değişilikler yaratacaktır, buna hastalıkların baş göstermesi de dahildir. Sağlığınızda olumlu gelişmeler olması ve diyetten de başarı elde etmek için akıllı ve mantıklı olan diyetlere yönelmelisiniz. Haftada vereceğiniz kilo yarım ile bir kilo arasında olmalıdır.

Uzun yaşam diyetinde neler yenilebilir?

Karbonhidrat

Seçtiğiniz karbonhidrat ağırlık besinlerin mümkünse çoğunluğu arıtılmamış tahıl ve sebzelerden oluşmalıdır. Karmaşık karbonhidratlar glikozu ( yani şekeri) kan dolaşımına daha yavaş salarlar ve bu yüzden kan şekerinin yemekten sonra hızla yükselip yine hızla düşmesine sebep olmazlar. Elma, fasulye, yulaf unu ve öğütülmüş tam tahıllar tüketilebilir.

Proteinler

Protein tüketimi uzun yaşam diyetinde sınırlı tutulmalıdır. Hayvansal ürünleri tüketmek yerine fasulye ve soya fasulyesi gibi sebze proteinleri tercih edilmelidir.

Yağlar

Tüketeceğiniz yağlar arasında zeytin yağı başta olmak üzere omega-3 yağ asidi gibi somon balığı, sardalye, uskumru), keten tohumu ve bazı fındıklardan sağlanmalıdır.

Aynı zamanda lifli gıdalar bakımından zengin beslenmeli, süt ve süt ürünlerinden uzak durmalısınız. Kalsiyum ihtiyacınızı süt ve süt ürünlerinden sağlamak yerine somon balığı, sardalye, uskumru), keten tohumlarından ve bazı fındıklardan sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver