Üzerlik Nedir Hakkında Bilgi

Üzerlik Nedir

Üzerlik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Üzerlik Nedir, Üzerlik Ne Anlama Gelir, Üzerlik Ne Demektir, Üzerlik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Üzerlik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Üzerlik Anlamı

Peganum harmala, Zygophyllaceae familyasından çok yıllık çalımsı bitki. Orta Anadolu’da geniş alanlar kaplayan üzerlik en çok 70 cm’ye kadar büyür. Bitkinin tüysüz parçalı yaprakları, beyaz çiçekleri ve nohut büyüklüğünde meyveleri vardır. Üzerlik tohumları kurt düşürücü, âdet düzenleyici, uyuşturucu ve yatıştırıcı etkilere sahiptir.

Üzerlik meyvelerinin ve tohumlarının halk gelenekleri arasında nazara karşı etki olduğuna inanılır. Meyvelerin ipe dizilmesiyle hazırlanan nazarlıklar Orta Anadolu köylerindeki hemen her evin duvarını süsler.

Konu ile ilgili aramalar: Üzerlik Nedir Üzerlik ödev ara Üzerlik kelime anlamı Üzerlik sözlükte ara Üzerlik ansiklopedi bilgi bankası ara Üzerlik ne demek Üzerlik neye denir

Üzerlik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver