Uyurgezerlik Nedir Nedenleri Sebepleri Hakkında Bilgi

Uyurgezerlik Nedir Nedenleri Sebepleri

Uyurgezerlik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uyurgezerlik Nedir, Uyurgezerlik Ne Anlama Gelir, Uyurgezerlik Ne Demektir, Uyurgezerlik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uyurgezerlik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uyurgezerlik Anlamı

Uyurgezerlik Nedir Nedenleri Sebepleri
Uyku sırasında bilinçsizce gezme hâli; somnanbülizm. Daha çok çocukluk ve ergenlik çağlarında görülür. Kişi yaptıklarının farkında olmaksızın kalkıp dolaşır ve birtakım davranışlarda bulunur. Genellikle gözleri açıktır. Uyandırıldığındaysa hiçbir şey hatırlamaz. Çoğu zaman bir süre sonra geçer. Sürekli hâle gelmesi ve bir hastalık biçimini alması isteri ve sara nöbeti geçirenlerde olur. Tedavisinde psikolojik yöntemler uygulanır.

Konu ile ilgili aramalar: Uyurgezerlik Nedir Uyurgezerlik ödev ara Uyurgezerlik kelime anlamı Uyurgezerlik sözlükte ara Uyurgezerlik ansiklopedi bilgi bankası ara Uyurgezerlik ne demek Uyurgezerlik neye denir

Uyurgezerlik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver