Uyurgezer Nedir Nasıl Geçer Hakkında Bilgi

Uyurgezer Nedir Nasıl Geçer

Uyurgezer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uyurgezer Nedir, Uyurgezer Ne Anlama Gelir, Uyurgezer Ne Demektir, Uyurgezer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uyurgezer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uyurgezer Anlamı

Uyurgezer Nedir Nasıl Geçer
Uyku sırasında bilinçsizce gezme hâli; somnanbülizm. Daha çok çocukluk ve ergenlik çağlarında görülür. Kişi yaptıklarının farkında olmaksızın kalkıp dolaşır ve birtakım davranışlarda bulunur. Genellikle gözleri açıktır. Uyandırıldığındaysa hiçbir şey hatırlamaz. Çoğu zaman bir süre sonra geçer. Sürekli hâle gelmesi ve bir hastalık biçimini alması isteri ve sara nöbeti geçirenlerde olur. Tedavisinde psikolojik yöntemler uygulanır.

Konu ile ilgili aramalar: Uyurgezer Nedir Uyurgezer ödev ara Uyurgezer kelime anlamı Uyurgezer sözlükte ara Uyurgezer ansiklopedi bilgi bankası ara Uyurgezer ne demek Uyurgezer neye denir

Uyurgezer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver